Profesor Stefan Myczkowski we wspomnieniach

wyd. 1, 2016, 40 s.
ISBN 978-83-64758-31-7

W roku 2013 minęła 90. rocznica urodzin prof. dr. hab. Stefana Myczkowskiego – wybitnego leśnika i uczonego, mistrza i nauczyciela, niestrudzonego popularyzatora wiedzy o ochronie przyrody. Z tej okazji 29 listopada 2013 roku na Wydziale Leśnym w Collegium Sokołowskiego odbyła się uroczystość nadania imienia Profesora Stefana Myczkowskiego sali wykładowej nr III oraz odsłonięcia okolicznościowej tablicy pamiątkowej. Uroczystość poprzedziła msza św. odprawiona w intencji Profesora. W uroczystości wzięły udział władze Uniwersytetu Rolniczego i Wydziału Leśnego, rodzina Profesora z synem – prof. dr. hab. Zbigniewem Myczkowskim, współpracownicy i uczniowie Profesora, przedstawiciele społeczności akademickiej Krakowa, dyrektor i uczniowie Gimnazjum w Czarnej, którego patronem jest Profesor Stefan Myczkowski, a także liczni zaproszeni goście. Uroczystości towarzyszyła sesja poświęcona Stefanowi Myczkowskiemu. Wspominali go kolejno jego współpracownicy i uczniowie: dr hab. inż. Jerzy A. Lesiński, prof. dr hab. Wojciech Krzaklewski, prof. dr hab. Andrzej Jaworski, dr inż. Paweł Skawiński, mgr inż. Leon Jagoda, dr inż. Jerzy Parusel, dr inż. Wojciech Różański. Sesję prowadziła uczennica Profesora – prof. dr hab. Krystyna Przybylska. Prezentowana książka ma przybliżyć postać tego niezwykłego uczonego, nauczyciela i leśnika. Zawiera wspomnienia Magdaleny Frączek, Zbigniewa Myczkowskiego, Jerzego A. Lesińskiego, Wojciecha Krzaklewskiego, Edwarda Garści i Jerzego Wertza, a także Kalendarium życia Profesora oraz bogaty materiał ilustracyjny.