Kultura studencka we wspomnieniach jej twórców

wyd. 1, 2023, 334 s.
format niestandardowy (album), oprawa twarda
ISBN 978-83-66602-77-9

Jubileusz 70-lecia autonomicznej działalności Uniwersytetu Rolniczego im. Hugona Kołłątaja w Krakowie to okazja, aby ponownie zwrócić się ku przeszłości i przenieść się we wspaniałe lata rozwoju kultury studenckiej w Wyższej Szkole Rolniczej (1953), Akademii Rolniczej (1972) oraz w Uniwersytecie Rolniczym w Krakowie (2008). Z tej okazji powstała publikacja unikatowa dla środowiska Uniwersytetu Rolniczego, ukazująca bogatą historię uczestników i twórców kulturalnego życia studenckiego z ostatnich 70 lat. Kultury studencka i akademicka są integralną częścią misji każdej uczelni i odgrywają istotną rolę w wielu aspektach życia akademickiego. Powiązanie oferty edukacyjnej z integracją kulturalną buduje trwałą relację między studentem a Uczelnią, a także między absolwentem a Uczelnią. Przedstawione w tej publikacji historie są tego najlepszym dowodem.

Zebrane w tym tomie wypowiedzi dostarczają wielu cennych i szczegółowych informacji na temat życia studenckiego, a zwłaszcza powstającej na przestrzeni wielu lat kultury studenckiej, której ośrodkami były i są przede wszystkim dwa studenckie kluby „Buda” i „Arka”. Wypowiedzi te odzwierciedlają wyraźnie rozwój w czasie kultury studenckiej w URK, gdyż ich autorami są uczestnicy i twórcy kulturalnego życia studenckiego zarówno z początków tej działalności, jak i z okresu całkiem niedawnego, wręcz współczesnego. W książce znalazły się także ciekawe fotografie z ostatnich kilkudziesięciu lat, dokumentujące życie kulturalne Uczelni, oraz galeria plakatów znajdujących się obecnie w zbiorach Klubu Akademickiego „Arka”.