Działalność Katedry Hodowli Koni Uniwersytetu Rolniczego im. Hugona Kołłątaja w Krakowie

wyd. 1, 2021, 174 s.
ISBN 978-83-66602-16-8

Celem niniejszego opracowania jest utrwalenie dokonań Katedry Hodowli Koni Uniwersytetu Rolniczego im. Hugona Kołłątaja w Krakowie oraz osiągnięć osób w niej zatrudnionych i działających na przestrzeni niemal całego wieku w zakresie szeroko pojętej hodowli i chowu koni. Na omówienie zasługuje każda z płaszczyzn aktywności Katedry – prowadzone badania naukowe i zajęcia dydaktyczne dla studentów oraz dokształcanie kadr inżynieryjnych, a także współpraca z ośrodkami zajmującymi się praktycznymi aspektami hodowli i użytkowania koni.

Oddawaną w ręce czytelnika książkę o dziejach Katedry Hodowli Koni (KHK), działającej w strukturach Wyższej Szkoły Rolniczej – Akademii Rolniczej – Uniwersytetu Rolniczego im. Hugona Kołłątaja w Krakowie, autorzy traktują jako spełnienie obowiązku wobec ludzi nauki, których myśli i dokonania często wyprzedzały czas, a osiągnięcia dydaktyczne wzbogacały wiedzę pokoleń hodowców wdrażających je z powodzeniem do praktyki.

Ich pamięci niniejsze opracowanie jest poświęcone.