Gruzja. Relacja z wyprawy Międzywydziałowego Koła Naukowego Studentów Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie do Gruzji

wyd. 1, 2015, 64 s.
ISBN 978-83-64758-13-3

Książka jest relacją z wyprawy Międzywydziałowego Koła Naukowego Studentów Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie do Gruzji, kraju w znacznej mierze górzystego, przez który przebiegają pasma Kaukazu Małego i Kaukazu Wielkiego z pięciotysięcznikiem Kazbek. Teksty napisane są w formie relacji i pamiętników. Celem wyprawy były przede wszystkim badania naukowe. Studenci mieli możliwość poznania przyrody, kultury, historii, religii, zwyczajów oraz kuchni zwiedzanych regionów. Ekspedycja była wspaniałych doświadczeniem przyrodniczym, możliwością poznania różnych form użytkowania ziemi, jak również okazją do promocji naszej Uczelni w środowisku akademickim Krakowa i Polski, a także w odwiedzanym kraju.