Naturalne sposoby zagospodarowania wód opadowych

wyd. 1, 2013, 236 s.
978-83-60633-64-9

Podręcznik jest przeznaczony dla studentów wydziałów inżynierii środowiska i geodezji uczelni rolniczych. Zawiera omówienie aktów prawnych dotyczących zagospodarowania wód opadowych spływających z terenów zurbanizowanych, przypomnienie podstawowych wiadomości z meteorologii i hydrologii, analizę wpływu uszczelnienia zlewni na jakość środowiska wodnego, prezentację podstaw projektowania urządzeń do retencji i infiltracji wód opadowych, charakterystykę systemów odwodnienia zlewni zurbanizowanych, a także opis urządzeń do retencji, infiltracji, odparowywania i podczyszczania wód opadowych. Materiał wzbogacono przykładami obliczeń potrzebnych do projektowania urządzeń.